Nieudany tydzień: Inaugural Edition

July 13, 2022 0 By pfut

Jesteśmy pewni, że wszyscy czekaliście na skraju siedzeń, aby zobaczyć, czyje projekt sprawia, że ​​pierwszy Hackaday nie powiedzie się z tygodnia. Nie czekaj już, to [mobilna będzie] z jego żałosną opowieścią o monitorowaniu prądu AC.

Pracował nad mikrokontrolera uruchamianego projektu wylotowego sieciowego i chciał dokładny sposób zmierzyć prąd AC, który jest używany przez urządzenie podłączone do niego. Pomiar energii ADE7753 IC był dla tego najlepszy, więc stworzył tablicę i kupił go z Park Osh. Po wypełnieniu komponentów podłączył go do swojego arduino na bieg testowy i POOF! Magiczny niebieski dym powstał z tablicy. Jak prawdopodobnie domyśliłeś – to również smażone Arduino, faktycznie topiąc plastikową obudowę drutu skoczkowego, który nosił szalunkowy prąd. Dzięki projektantom części USB jego płyty głównej nie stracił komputera, zgodnie z obecną ochroną, wymagającą ponownego uruchomienia, aby go zresetować.

Nie możemy się doczekać, aby usłyszeć rozmowę w komentarzach. Ale ponieważ jest to nasza pierwsza poczta Fotw, którą chcielibyśmy przypomnieć: [Will Mobile] już wie, że przykręcił się, więc nie zgrywa się na jego umiejętnościach ani innych nieproduktywnych Dibble. Zachowajmy tę rozmowę produktywną, jak co to spowodowało? Nadal nie jest całkowicie pewien, a to byłyby korzystne informacje na temat tworzenia przyszłych iteracji. Aktualizacja: Oto schematyczna grafika.

Mamy trochę więcej do dzielenia się w tym poście, więc czytajcie po przerwie.

Była mnóstwo zgłoszeń, które złożyliśmy na przyszłość. Naszym planem jest wybranie jednego tygodnia (proces wyboru jest dość arbitralny, przepraszam!). Trudno było przekazać smażone obwody na pierwszy post. Ale nie może obejmować projekty, które właśnie nie okazały się, jakbyś chciał i wiele więcej. Na co czekasz? Zapisz swój porażkę i wyślij go nasz sposób.

Chcielibyśmy również wspomnieć, że istnieje kilka niszowych stron internetowych, które już specjalizują się w tych typach inżynierii. [Daniel] napisał, aby opowiedzieć nam o tym, co nazywa swój błąd pomyłki witryny “New-ish”. Kolejnym regularnym czytelnikiem, których projekty zostały wybrane tutaj wiele razy w Hackaday, również chimed

To jest aż do następnego czwartku. Do zobaczenia!