Classic Colorimeter Clone Calibrates Cuvettes Spis treści

June 4, 2022 0 By pfut

Dla każdego DABBLING w domowej chemii, ma dostęp do dokładnego sprzętu pomiarowego, może oznaczać różnicę między sukcesem a awarią. Ale z licznych instrumentów drogich i trudnych do znalezienia, co jest domem domowym? naturalnie zbuduj własny sprzęt. [Abizar] poszedł naprzód i rozwinęli się kolorymetrem z drewna i zapasowych elementów elektronicznych.

Kolorimeter (w kontekście chemii) jest instrumentem, który dowie się o stężeniu usługi, mierząc, jak duża ilość pewnej długości fali jest absorbowana. Projekt [ABIZAR] został zainspirowany klasycznym kolorymetrem Klett-Summerson z lat 50. XX wieku, który wykorzystuje żarówki i filtry kolorów, aby wybrać długość fali oraz fotoresistor do pomiaru ilości światła wchłoniętego przez próbkę. Oczywiście znacznie bardziej nowoczesną obsługą byłoby użycie diod LED różnych kolorów, co jest dokładnie tym, co zrobił [Abizar], chociaż dał mu zabytkowe dotyk za pomocą miernika analogowego jako urządzenia odczytu.

Ciało kolorymetra jest wykonany z laserowych kawałków drewna, które tworzą sztywną obudowę, gdy razem ułożono. Koło kolorów posiada jedenaście różnych diod LED i jest wykonany z kreatywnym mechanizmem zapadkowym, aby utrzymać go wyrównany do kuwety, a także ruchomy kontakt do prądu napędu do wybranej diody LED. Wszystkie części są pomalowane na czarno, aby uniknąć bezpańskich refleksji wewnątrz instrumentu, ale także sprawiają, że wygląda na wystarczająco fajnie, aby w kształcie w dowolnym złym laboratorium geniuszu. W wideo osadzonym poniżej, [Abizar] demonstruje instrument i pokazuje, jak to zostało złożone.

Chociaż nie widzieliśmy wcześniej nikogo, widzieliśmy spektrofotometry DIY (które mierzyliśmy całe spektrum wchłaniania roztworu), a nawet budowanie bloków, aby wykonać kompletne laboratorium biochemiczne.